Izolacje pianką poliuretanową

Firma Gaw-Term świadczy usługi izolacji pianką poliuretanową (PUR) w Białymstoku i bliższych oraz dalszych okolicach. Prace wykonujemy we wnętrzach budynków każdego rodzaju, domów jednorodzinnych, ale także obiektów handlowych i przemysłowych. Izolacja obejmuje zarówno dachy, jak i ściany. Prace przebiegają szybko, na przykładzie domu jednorodzinnego możemy zapewnić, że zazwyczaj nie przekraczają dwóch dni w przypadku izolowania poddaszy oraz ścian.

Izolacje pianką poliuretanową białystok

Kiedy stosowana jest izolacja pianą PUR

Izolacja pianą PUR wykorzystywana jest przez nas zarówno w zabezpieczaniu nowego budynku, jak i już istniejącego. W drugim przypadku możemy odnowić termoizolację, a tym samym przywrócić wyższe parametry izolacyjności cieplnej. Materiał ten posiada właściwości kryjące, dzięki czemu bez względu na stan dotychczasowej izolacji dobrze spełnia swoje zadanie. Warto przy tym zapoznać się bliżej z jej wszystkimi walorami.

Dwa rodzaje termoizolacji

Do wyboru jest pianka otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa. Obie mają podobne właściwości podstawowe, lecz nieznacznie się różnią ze względu na swoją strukturę. Pierwsza przypomina gąbkę i przepuszcza parę wodną, co w szczególności zapobiega tworzeniu się grzybów i pleśni. Do największych zalet drugiej należy fakt, iż można nią izolować budynek od zewnątrz.

Zalety izolacji pianką poliuretanową

Przede wszystkim pianka poliuretanowa:
  • wypełnia najdrobniejsze szczeliny i ubytki zarówno w poszyciu jak i innych materiałach, w tym w starej izolacji,
  • dzięki powyższemu pomaga utrzymywać w domu ciepło, a także dobrze chroni przed hałasem,
  • posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne dzięki strukturze i właściwościom powiązanym z budową cząsteczkową,
  • jest lekka i nie obciąża konstrukcji dachu,
  • jest materiałem antyalergicznym, stąd zalecana jest dla osób zmagających się z uczuleniami i alergią,
  • zapewnia szybką aplikację przy doświadczeniu wykonawcy oraz z użyciem odpowiedniego sprzętu,
  • jest paroprzepuszczalna, co oznacza, iż odprowadza wilgoć („oddycha”).
Pianka ma więc wiele zalet, które sprawiają, że jest solidną konkurencją dla innych dostępnych na rynku materiałów doceiepleniowych.

Zakres zamówień

W związku z wszechstronnością obu pianek oferujemy nie tylko ocieplanie stropów czy ścian domów. Możemy zająć się większymi obiektami przemysłowymi, ale również termoizolacją budynków gospodarczych i rolnych. Działamy na terenie Białymstoku i okolic, izolacje pianką poliuretanową przeprowadzamy również w innych miastach w ramach indywidualnych ustaleń. Warto poznać nas bliżej – zapraszamy do kontaktu mailowego oraz telefonicznego.

Kontakt

GAW-TERM TERMOIZOLACJE
RAFAŁ GAWĘDZKI
Kulesze, nr 44
19-100 Mońki

Oddział Białystok
Angielska 16/1
15-386 Białystok

Skontaktuj się
+48 507 861 144
gawterm@gmail.com

Przewiń do góry
Call Now Button