Ocieplanie pianką PUR Ełk

Usługa ocieplania pianką PUR najczęściej wykonywana jest przez nas na potrzeby izolowania poddaszy oraz ścian domów. Ma ona jednak więcej zastosowań, co wynika zarówno z jej budowy (zamkniętokomórkowa i otwartokomórkowa) wykazującej różne właściwości, jak też stałego unowocześniania. W budownictwie wykorzystywana jest na tyle długo, by można było potwierdzić jej dobre właściwości termoizolacyjne, a także wysoką trwałość obliczoną na kilkadziesiąt lat. Przewyższa w tym względzie inne materiały.

Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie

Nasi Klienci decydujący się na tę metodę mają pewność, że:

  • budynek będzie dobrze utrzymywał ciepło – właściwości takiej warstwy izolacyjnej w zależności od jej doboru mają następujące współczynniki przenikalności cieplnej przy warstwie dwudziestocentymetrowej:
    • wersja zamkniętokomórkowa – 0,021-0,024 W/(m*K);
    • wersja otwartokomórkowa – 0,034-0,040 W/(m*K);
  • piana bardzo dokładnie pokryje wszelkie nieszczelności, co ma szczególne znaczenie m.in. w skomplikowanych konstrukcjach poddaszy;
  • nasza praca może być wykonywana bez względu na temperaturę i porę roku – dostępność różnorodnych wersji, w tym tzw. niskotemperaturowych sprawia, że możemy pracować niemal w każdych warunkach, w tym podczas mrozów i upałów;
  • w izolowanych przez nas miejscach nie pojawi się zagrzybienie i pleśń – absorpcja wody nie przekracza 1%; wiąże się to z cechami paroprzepuszczalności warstwy dociepleniowej;
  • wnętrza zyskają ochronę przed przegrzewaniem się latem.

Co równie ważne, warstwa termoizolacyjna dobrze tłumi hałas, ponadto zachowuje niemal niezmienioną powierzchnię użytkową pomieszczeń – oznacza to, że już cienka warstwa jest wystarczająca dla uzyskania odpowiednich rezultatów. Optymalny efekt osiągamy przy warstwie cieńszej niż w przypadku styropianu czy wełny. To również metoda działająca zniechęcająco na insekty i gryzonie, ponieważ utwardzona struktura zapobiega zagnieżdżaniu się w niej takich intruzów, tworzy jednorodną warstwę, bez szczelin.

Zwiększona odporność to standard

Ustabilizowana warstwa jest trwała również w przypadku kontaktu z substancjami chemicznymi, pozostaje odporna na ich działanie. Termoizolacja powinna utrzymywać ciepło przez co najmniej 50 lat – już sprawdzono, że z biegiem czasu pianka PUR wykazuje wysoką stabilność w kwestii parametrów izolacyjnych i mechanicznych (nie zapada się, nie zmienia struktury).

Jest to stosowany powszechnie materiał, doskonale sprawdzający się w ocieplaniu nowych budynków, ale również w docieplaniu tych już funkcjonujących. Może być zastosowana na dotychczasowej izolacji i zarówno ją wzmocnić, jak też na wiele lat przywrócić w budynku wysoką izolacyjność cieplną.

Czym właściwie jest pianka poliuretanowa

Skupiając się na usłudze ocieplenia pianą poliuretanową stosowanej przez naszą firmę, możemy potwierdzić właściwości preparatów składowych. Jest to substancja dwuskładnikowa. Jej wartości są różne w zależności od zastosowanych komponentów, w każdym jednak przypadku finalna wersja to kompozyt złożony z dwóch zmieszanych podczas natrysku substancji – ciągłych polimerów poliuretanowych oraz rozproszonych gazów. Substancje te mieszają się podczas natrysku i dzięki temu z czasem twardnieją, jednak dopiero po zaaplikowaniu na danej powierzchni. Pierwotnie całość nie ma więc stałej struktury; przywozimy ją na miejsce pracy wraz ze specjalnym agregatem. Wynikają stąd jednak jej zalety – nie wymaga cięcia, przenoszenia, dopasowywania. Nakładanie warstw zależne jest wyłącznie od doświadczenia osoby obsługującej agregat, dzięki któremu powstaje równomierna i dobrze kryjąca nieszczelności powłoka.

Czas wykonania ocieplenia pianą poliuretanową

Czas naszej pracy zależny jest od wielkości budynku oraz izolowanej powierzchni. Na przykładzie poddasza, zazwyczaj wykonanie całej pracy zajmuje kilka godzin. Istotną właściwością tej metody jest tu fakt, iż zaaplikowana warstwa zastyga szybko i już następnego dnia po zakończonej przez nas pracy można przystąpić do działań wykończeniowych na zaizolowanej powierzchni.

Aby zamówić usługę na dogodny termin zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy szczegóły, dokonamy wyceny na miejscu realizacji, chętnie odpowiemy na pytania.

Przewiń do góry
Call Now Button