Naprawa ocieplenia poddasza

Gaw-Term specjalizuje się w ocieplaniu budynków, bazując na wszechstronnej wiedzy i z zastosowaniem skutecznych rozwiązań. Nie zajmujemy się jednak wyłącznie termoizolacją obiektów nowo budowanych. W naszej stałej ofercie znajduje się naprawa ocieplenia poddasza bez względu na charakter budynku. Może to więc być dom jednorodzinny, ale również obiekt publiczny lub przemysłowy w Białymstoku i okolicach. Stosowane przez nas metody pozwalają na dokładną i wystarczająco szybką renowację dotychczasowej izolacji.

Nowoczesne metody diagnostyki

Jedną z pierwszych czynności wykonywanych w ramach danego zlecenia jest dokładna diagnostyka nieszczelności. To istotny punkt usługi, gdyż może się okazać, że potrzebne będzie ocieplenie tylko części poddasza, co pozwoli zmniejszyć całkowity koszt inwestycji. Badanie przeprowadzamy z zastosowaniem kamer termowizyjnych, dokładnie ukazujących miejsca, przez które obiekt traci ciepło. Dzięki diagnostyce nasz Klient zyskuje wiedzę dotyczącą zastanej izolacji, może wtedy podjąć decyzję związaną z poprawą jej stanu i wybrać naprawę całościową lub częściową.

Na czym polega naprawa ocieplenia poddasza

Naprawa ocieplenia poddasza nie stanowi generalnego remontu, zatem odbywa się bez całkowitego usuwania dotychczasowej warstwy. Tym samym dotychczasowa termoizolacja pozostaje na swoim miejscu. My natomiast dbamy o to, aby w kwestii tej izolacji:

  • zlikwidować wszelkie istniejące nieszczelności – najczęściej w wełnie lub styropianie, które z oczywistych względów z czasem się wypaczają, a pomiędzy blokami materiałów tworzą się szczeliny przepuszczające powietrze;
  • uzupełnić ewentualne braki w zniszczonej lub zdegradowanej warstwie – co może być następstwem działania kun lub gryzoni, mijającego czasu; zajmujemy się wszystkim kompleksowo, usuwając wszelkiego typu ubytki z zastosowaniem odpowiednich materiałów;
  • poprawić parametry izolacyjne przegrody – dla przykładu można pogrubić obecną warstwę i osiągnąć lepsze od zastanych parametry przenikalności cieplnej, budynek staje się dzięki temu cieplejszy niż dotychczas.

Oczywiście Klient zyskuje na takiej realizacji również w sposób wymierny. Wiadomo bowiem, że poddasze to miejsce, które w przypadku domu jako całości jest istotne dla utrzymywania w nim ciepła. Po wykonanych przez nas pracach rachunki za ogrzewanie w skali roku z pewnością ulegną znacznemu obniżeniu.

Jakie materiały stosujemy

Do naprawy ocieplenia poddasza stosujemy dwa materiały. Wybraliśmy je rezygnując z pozostałych form tradycyjnych, gdyż dwie poniższe uznajemy za odpowiednio nowocześniejsze i bardziej uniwersalne, a przy tym posiadające optymalne współczynniki utrzymywania ciepła. Dodatkowo są one ekologiczne i antyalergiczne oraz mają wiele innych zalet, na które zwracamy uwagę między innymi w naszych artykułach blogowych. Te materiały to:

  • natryskiwana pianka poliuretanowa – jej największą zaletą w kontekście prac naprawczych jest fakt, iż dociera w każdą najmniejszą nieszczelność i ją wypełnia, ponadto natrysk pianką PUR jest skuteczny bez względu na skomplikowaną konstrukcję poddasza oraz ewentualne jego zniszczenia i wypaczenia (natrysk dociera wszędzie, nawet w miejsca niemal niedostrzegalne);
  • wdmuchiwana celuloza – bardzo skuteczna i wygodna w użyciu, ponieważ tutaj również nie ma konieczności demontażu poprzedniej warstwy, więc nie rozbieramy ścian (płyt gipsowo-kartonowych); istotne jest również to, iż w efekcie wdmuchiwania nie tylko likwidujemy mostki termiczne, ale także poprawiamy współczynnik przenikania ciepła dla całej przegrody

Istniejące ocieplenie możemy zatem naprawić bez jakiegokolwiek demontażu i zniszczeń. Możemy jednak zająć się również izolacją, która jest w bardzo złym stanie, przy braku jej zabudowy. Wówczas stosujemy piankę PUR.

Dlaczego warto nas wybrać

Wcześniej już wspomniana zaleta związana ze stosowaniem diagnostyki termowizyjnej zapewnia bardzo dokładną ocenę problemu, a tym samym możliwość podania przybliżonych kosztów naszej pracy. Dzięki temu Klient ma pewność, że podejmowane podczas naprawy ocieplenia poddasza prace są konieczne, nie przeprowadzamy działań zbędnych. W rezultacie budynek rzeczywiście stanie się cieplejszy, a wkład finansowy będzie zoptymalizowany.

Działamy na terenie Białegostoku i innych miast. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy w poszczególnych kwestiach.

Kontakt

GAW-TERM TERMOIZOLACJE
RAFAŁ GAWĘDZKI
Kulesze, nr 44
19-100 Mońki

Oddział Białystok
Angielska 16/1
15-386 Białystok

Skontaktuj się
+48 507 861 144
gawterm@gmail.com

Przewiń do góry
Call Now Button