Ocieplanie celulozą
Potrzeba ocieplania domów i i innych obiektów wnika z klimatu, w jakim żyjemy. Poza okresowo ujemnymi temperaturami, klimat niesie ze sobą jednocześnie pewne zagrożenia związane choćby z wilgocią i ryzykiem powstawania pleśni, grzybów. Dlatego do termoizolacji budynków wybraliśmy tylko dwa materiały, które posiadają optymalne współczynniki utrzymywania ciepła i są odporne na wilgoć. Stawiamy na ocieplanie pianką PUR oraz celulozą. Oferowana, tytułowa usługa dotyczy ocieplania celulozą w Białymstoku i okolicznych miastach oraz w ościennych województwach.
Co warto wiedzieć na temat celulozy?
Celuloza uzyskiwana jest z papieru, zatem pierwotnie z drewna. Proekologiczny jest więc zarówno materiał, z jakiego pochodzi, jak i fakt, iż czerpie się ją z odzysku w procesie przetwarzania makulatury. Poddawana jest oczywiście specjalnym procesom prowadzącym do uzyskania włókien, lecz ostatecznie w budownictwie wykorzystywana jest w postaci granulatu.
Warto mieć świadomość faktu, iż sypka forma opisywanego materiału izolacyjnego przekłada się na wszechstronność jego zastosowania. Ocieplanie celulozą doskonale sprawdzi się do izolacji poddasza bądź wszelkich nierównych powierzchni, zapewniając perfekcyjne wypełnienie szczelin i trudno dostępnych miejsc. Stworzy jednolitą, pozbawioną spoiw warstwę ociepleniową, redukując tym samym ryzyko mostków termicznych, powodujących straty ciepła. Będzie również świetnym wyborem do naprawy ocieplenia.
Jakie są zalety ocieplania celulozą?
Decydując się na ocieplanie celulozą poddasza lub całego domu, nasz Klient otrzymuje w efekcie:
- doskonałe właściwości utrzymywania ciepła – o każdej porze roku, zatem także ochronę przed przegrzaniem wnętrz w upalne dni,
- likwidację mostków termicznych – ten materiał bardzo dokładnie wypełnia wszelkie szczeliny widoczne za sprawą termowizji, wpływając na minimalizację utraty ciepła,
- dobrą ochronę przed hałasami – dźwięki z zewnątrz wytłumione w stopniu wystarczającym do stworzenia relaksującej atmosfery w pomieszczeniach,
- bezpieczeństwo pożarowe – jest to materiał trudnopalny (nie podpala się i nie topnieje w wysokiej temperaturze, a także nie wydziela groźnych dla zdrowia i życia substancji w zetknięciu z ogniem),
- zabezpieczenie przed mikroorganizmami – zapobiega tworzeniu się najczęściej występujących pleśni i grzybów,
- korzystny dla oddychania mikroklimat w pomieszczeniach, jak również antyalergiczną aurę (taka warstwa docieplenia nie wzbudza reakcji uczuleniowych).
Każdy materiał termoizolacyjny posiada prognozowaną trwałość. Jak wiadomo, wełna z biegiem lat się zapada, a styropian może ulec wielu uszkodzeniom, jego maksymalna trwałość wynosi 40 lat. Przy powyższych celuloza stosowana w taki sposób jak obecnie, jest stosunkowo nowym izolatorem. Wiemy już jednak, że opisane wyżej właściwości zapewnia na co najmniej 50 lat i w tym czasie nie powinna ulec większym wypaczeniom.
Ocieplanie celulozą w Białymstoku – jak wygląda proces montażu termoizolacji?
Podjęcie decyzji o zleceniu prac dotyczących domu lub innego budynku często wynika nie z wyboru materiału, a formy jego nakładania. Celuloza jest wdmuchiwana z zastosowaniem specjalnego agregatu. Jest to jej ważna zaleta, ponieważ dzięki tej technologii możemy nie tylko ocieplić nowo budowany obiekt, ale także zbudowany wcześniej dom bez radykalnego naruszania struktury ścian. Przy pomocy specjalnych przewodów i dysz wdmuchujemy celulozę pod ciśnieniem, wypełniając szczelnie przegrodę lub wykonujemy tzw. luźny zasyp na stropie.
Wykonana w ten sposób izolacja jest trwała i szczelna zapewniając doskonałe parametry przez cały okres użytkowania budynku. Jej zastosowanie jest więc bardzo wygodne, nie wymaga dodatkowych działań, pozwala w relatywnie krótkim czasie zakończyć prace, co ma znaczenie dla wielu Klientów.
Z naszą pomocą możesz wybrać optymalne rozwiązanie. Warto zadzwonić i zamówić usługę. Gwarantujemy solidną jakość wykonania.