Ocieplanie celulozą

Potrzeba ocieplania domów i i innych obiektów wnika z klimatu, w jakim żyjemy. Poza okresowo ujemnymi temperaturami, klimat niesie ze sobą jednocześnie pewne zagrożenia związane choćby z wilgocią i ryzykiem powstawania pleśni, grzybów. Dlatego do termoizolacji budynków wybraliśmy tylko dwa materiały, które posiadają optymalne współczynniki utrzymywania ciepła i są odporne na wilgoć. To pianka PUR oraz celuloza. Oferowana, tytułowa usługa dotyczy ocieplania celulozą w Białymstoku i okolicznych miastach oraz w ościennych województwach.

Ekologiczny charakter materiału i jego struktura

Celuloza uzyskiwana jest z papieru, zatem pierwotnie z drewna. Proekologiczny jest więc zarówno materiał, z jakiego pochodzi, jak i fakt, iż czerpie się ją z odzysku w procesie przetwarzania makulatury. Poddawana jest oczywiście specjalnym procesom prowadzącym do uzyskania włókien, lecz ostatecznie w budownictwie wykorzystywana jest w postaci granulatu.

ocieplanie poddasza celulozą

Najważniejsze cechy użytkowe

Decydując się na ocieplanie celulozą poddasza lub całego domu, nasz Klient otrzymuje w efekcie:

  • doskonałe właściwości utrzymywania ciepła – o każdej porze roku, zatem także ochronę przed przegrzaniem wnętrz w upalne dni,
  • likwidację termicznych – ten materiał bardzo dokładnie wypełnia wszelkie szczeliny, wpływając na minimalizację utraty ciepła,
  • dobrą ochronę przed hałasami – dźwięki z zewnątrz wytłumione w stopniu wystarczającym do stworzenia relaksującej atmosfery w pomieszczeniach,
  • bezpieczeństwo pożarowe – jest to materiał trudnopalny (nie podpala się i nie topnieje w wysokiej temperaturze, a także nie wydziela groźnych dla zdrowia i życia substancji w zetknięciu z ogniem),
  • zabezpieczenie przed mikroorganizmami – zapobiega tworzeniu się najczęściej występujących pleśni i grzybów,
  • korzystny dla oddychania mikroklimat w pomieszczeniach, jak również antyalergiczną aurę (taka warstwa docieplenia nie wzbudza reakcji uczuleniowych).

Każdy materiał termoizolacyjny posiada prognozowaną trwałość. Jak wiadomo, wełna z biegiem lat się zapada, a styropian może ulec wielu uszkodzeniom, jego maksymalna trwałość wynosi 40 lat. Przy powyższych celuloza stosowana w taki sposób jak obecnie, jest stosunkowo nowym izolatorem. Wiemy już jednak, że opisane wyżej właściwości zapewnia na co najmniej 50 lat i w tym czasie nie powinna ulec większym wypaczeniom.

Ocieplanie celulozą w Białymstoku

Podjęcie decyzji o zleceniu prac dotyczących domu lub innego budynku często wynika nie z wyboru materiału, a formy jego nakładania. Celuloza jest wdmuchiwana z zastosowaniem specjalnego agregatu. Jest to jej ważna zaleta, ponieważ dzięki tej technologii możemy nie tylko ocieplić nowo budowany obiekt, ale także zbudowany wcześniej dom bez radykalnego naruszania struktury ścian. Przy pomocy specjalnych przewodów i dysz wdmuchujemy celulozę pod ciśnieniem, wypełniając szczelnie przegrodę lub wykonujemy tzw. luźny zasyp na stropie.

Wykonana w ten sposób izolacja jest trwała i szczelna zapewniając doskonałe parametry przez cały okres użytkowania budynku. Jej zastosowanie jest więc bardzo wygodne, nie wymaga dodatkowych działań, pozwala w relatywnie krótkim czasie zakończyć prace, co ma znaczenie dla wielu Klientów.

Z naszą pomocą możesz wybrać optymalne rozwiązanie. Warto zadzwonić i zamówić usługę. Gwarantujemy solidną jakość wykonania.

Kontakt

GAW-TERM TERMOIZOLACJE
RAFAŁ GAWĘDZKI
Kulesze, nr 44
19-100 Mońki

Oddział Białystok
Angielska 16/1
15-386 Białystok

Skontaktuj się
+48 507 861 144
gawterm@gmail.com

Przewiń do góry
Call Now Button